Wełnowce
Pseudococcidae



Łubin Trwały
Lupinus Polyphyllus

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Feukaria - Faucaria



Opis

Feukaria pochodzi z puszczy i półpuszczy Południowej Afryki. Do Europy została sprowadzona już w 1790 roku. jest małą kobiercową rośliną. Ma mięsiste liście, które są na wierzchu płaskie, a od spodu mają wystającą część w kształcie trójkąta. Każda para liści jest zrośnięta u podstawy. Brzegi liści pokryte są zembatymi wyrostkami, które nadają roślinie wygląd otwartej paszczy drapieżnika. W końcu sierpnia wyrastają ogromne żółte kwiaty, które otwierają się jedynie wtedy, gdy świeci słońce. Nie utrzymują się zbyt długo.

Wymagania

Podobnie jak inne rośliny gruboszowate, feukaria przechodzi okres wzrostu i spocztnku. Stosunkowo krótki okres wzrostu przypada w lecie. W okresie tym roślina ta potrzebuje bardzo dużo światła, ciepła i co najważniejsze dostatecznydch ilości wody i świeżego powietrza, nie może jednak pod żadnym pozorem stać w przeciągu. Świeże powietrze niezbędne jest także w zimie, gdy roślinie należy zapewnić człodne 5°C, suche miejsce. Nie należy jej podlewać, w wilgoci feukaria gnije.

Rozmnażanie

Rozmnażanie z sadzonek przprowadza się w kwietniu. Powierzchnia cięcia odciętej sadzonki powinna być sucha. Następnie sadzonkę sadzi się do mieszaniny jednakowych części zwykłej ziemi i pisku. Początkowo należy podlewać ją bardzo oszczędnie, aby ziemia nie była zbyt mokra i drobne korzonki nie zgniły. Ciepło od dołu sprzyja szybszemu tworzeniu korzeni. Należy koniecznie pamiętać o tym, że dopóki sadzonka nie zacznie rosnąć musi być umieszczona w cieniu.

Pielęgnacja

W lecie, w ciągu krótkiego okresu wzrostu podlewa się często, w okresie spoczynku nie podlewa się wogóle. Zasila się płynnym nawozem dla kaktusów jedynie przed kwitnieniem. Rośliny tej nie przycina się. Przesadza się tylko wówczas, gdy doniczka jest wyraźnie za mała, mniej więcej co trzy lata. Podłoże musi być porowate z dobrym drenażem.

Gdy Kwiaty Chorują:

Brązowe miejsca w dolnej części łodygi - są oczywistą oznaką gnicia, niestety podstawy rośliny nie da się wyleczyć. Dopóki to możliwe, należy pozyskać z tego egzemplarza sadzonki lub oddzielić zdrową część.

Zanim Dokonasz Zakupu

Roślina powinna być mocno osadzona w doniczce. Należy sprawdzić czy nie gnije
Przeciętny wiek: Może żyć bardzo długo.

Stopień trudności pielęgnacji:. Uprawa nie jest bezproblemowa.












    Copyright © poral.net