Mszyce
Aphidoidea



Łubin Trwały
Lupinus Polyphyllus

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Tulipany Kwitnące Zimą



Pędzenie tulipanów staje się coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu możemy cieszyć się przepięknie kwitnącymi kwiatami nie tylko wiosną, ale także w mroźne zimowe dni. Cóż może być piękniejszego niż nasze ulubione różnobarwne tulipany zakwitające w styczniowy poranek? Nie wszystkie jednak cebule nadają się do pędzenia. Przy ich wyborze trzeba kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze muszą to być cebulki zdrowe i wysokiej jakości. Tylko takie dają nam większe szanse, że roślina nie tylko wzejdzie, ale także zakwitnie. Do tego rodzaju uprawy najlepsze są odmiany niskie. Sadzenie roślin w doniczkach powoduje ich wyciąganie się. Odmiany wysokie mogą wtedy nie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Ostatnią, ważną regułą jest to, że cebulki pędzone nie zakwitają w następnym roku.

A zatem możemy przejść do sposobu pędzenia. Cebulki na początku muszą przez kilka tygodni leżeć w ciemnym i chłodnym miejscu. Świetnie nadają się do tego przewiewne, ciemne piwnice. W ten sposób wytworzy się system korzeniowy rośliny. Należy tutaj uważać, aby cebule nie doznały szoku termicznego. Może to doprowadzić do zwiędnięcia cebulek. Do doniczek roślinę przesadzamy późną jesienią-wczesną zimą. Najlepsze do tego są duże donice, w których odległości między tulipanami są większe niż 5 cm oraz posiadają otwory odpływowe dla wody. Ziemia powinna być mieszanką torfu i zwykłej ziemi doniczkowej. Następnie tak posadzoną roślinę przenosimy do pomieszczenia, gdzie temperatura wynosi około 10 °C. Pozostawiamy je tam na dziesięć miesięcy. Przez cały ten okres obficie je podlewamy. Następnie przenosimy je do cieplejszego pomieszczenia (jednak ciągle chłodnego), ale nadal zacienionego. Dopiero po tygodniu wystawiamy je na światło.

W ten sposób sadząc tulipany w wrześniu, już w grudniu możemy obserwować ich kwitnienie.


    Copyright © poral.net