Przędziorki
TetranychidaePaciorecznik
Canna

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Trendy FlorystyczneZima 2009/2010

Podczas mroźnych, zimowych dni marzymy o enklawie spokoju i ciepła. Spoglądając za okno widzimy biały puch otulający ulice miast i z utęsknieniem oczekujemy wiosny. Warto wtedy popłynąć myślami daleko, w głąb gorącej Afryki i sprowadzić ją do własnego domu. Poczujemy wtedy klimat tropików i odkryjemy charakterystyczną dla niego roślinność. Proponowana na tę zimę tendencja - Kwiatowe rytuały (Floral rituals) - szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom podróży i wielkich przygód, ponieważ wypełniona jest motywami wywodzącymi się z odległych miejsc świata. Egzotyczne kwiaty w połączeniu z etnicznymi dodatkami przenoszą nas w głąb kolebki ludzkości. Żółte, czerwone, pomarańczowe, zielone, różowe kwiaty idealnie komponują się z drewnianymi figurkami bądź misami. Łączy się je także z surowym drewnem, glinianymi naczyniami oraz egzotycznymi owocami. W aranżacjach soczyste odcienie kwiatów ciekawie kontrastują z czernią oraz brązem i - niczym wulkan energii - wnoszą radość do wnętrz. Zimowe kompozycje rozświetlą nawet najciemniejsze pomieszczenia, ożywią je i nadadzą im nowego charakteru.

Zdaniem florystów tej zimy powinniśmy postawić na: drewniane, metalowe i ceramiczne wazony bądź naczynia w kolorach brązowym, czarnym i czerwonym oraz te z etnicznymi wzorami.

Trzy style florystyczne

- Styl nowoczesny - pionowe aranżacje mają egzotyczny charakter, a ich intensywne odcienie - żółci, czerwieni i zieleni - idealnie kontrastują z ciemnymi meblami i wazonami zdobionymi w etniczne wzory.

- Styl nastrojowy - dominują tu żywe barwy: pomarańczy, cytryny, różu, fioletu. Z tych tropikalnych kompozycji bije radość, energia oraz świeżość.

- Styl klasyczny - cechuje elegancja, naturalność oraz bogata forma. Przeważają w nim kompozycje o bardziej stonowanych kolorach, które idealnie współgrają z drewnianymi misami i wazonami.

Najmodniejsze kwiaty zimowych kompozycji:

- Alstremeria (Alstroemeria) - pochodząca z Ameryki Środkowej nazywana jest również peruwiańską lilią lub lilią Inków. Cętki, zdobiące jej kolorowe płatki, upodabniają ją do dzikiego zwierzęcia. Występuje w bogatej gamie kolorystycznej od różu przez pomarańcz i czerwień po biel.

- Cantedeskia (Zantedeschia) - oryginalny kształt kielicha podkreśla jej egzotyczny charakter. Ten afrykański kwiat znakomicie pasuje do pionowych aranżacji, nadając im drapieżny wygląd. Tej zimy polecane są kwiaty żółte, fioletowe i pomarańczowe.

- Helikonia (Heliconia) - wyglądem przypomina kolorowo upierzoną papugę. Jej kształt jest tak nietypowy, że niektórzy uważają ją za sztuczny kwiat. W rzeczywistości jest pełna życia i energii, a jej żywe barwy zwracają uwagę.

- Storczyk Wanda (Vanda) - ta egzotyczna piękność ma niezwykle urokliwe płatki, które mogą być fioletowo-niebieskie, pomarańczowe, różowe bądź purpurowe. Jest to niezwykle elegancki kwiat, nadający bukietowi nutkę ekstrawagancji.

- Anigozantus (Anigozanthos) - pochodzący z upalnej Australii, ze względu na charakterystyczny meszek, którym jest pokryty, nazywany jest kangurzą łapą. Jest ciekawym dodatkiem do zimowych bukietów. Możemy wybierać spośród odcieni czerwieni, żółci i różu.

- Goździk (Dianthus) - wesoły i radosny - te słowa najlepiej opisują goździk. Ze względu na obfity kwiatostan oraz bogatą paletę barw, pasuje do różnych wnętrz z etnicznymi motywami. W zimowych kompozycjach występuje w odcieniach fioletu oraz w połączeniach barwy kremowej z różową.
    Copyright © poral.net