Przędziorki
Tetranychidae



Śnieżyczka Przebiśnieg
Galantus Nivalis

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Pachyveria - x Pachyveria



Opis

Pachyveria jest rośliną, której szukanie w naturze byłoby bezskuteczne. Jest to bowiem mieszaniec powstały ze skrzyżowania dwóch roślin gruboszowatych - echeverii i pachyfyty.

Liście pachyverii są zgrubiałe i mięsiste. Są one pokryte warstwą wosku, który je chroni przed wyschnięciem, odbija również promienie słońca. Warstwy tej nie wolno w żadnym wypadku zetrzeć.

Rozmnażanie

Pachyverię rozmnaża się bardzo łatwo. Najłatwiejszą metodą jest rozmnażanie rośliny z całych rozet liści, odciętych od rośliny matecznej.
Roślinę można rozmnażać też z sadzonek liściowych. Powierzchnia cięcia przed zasadzeniem powinna być sucha. W ten sposób można zapobiec gniciu sadzonek w wilgotnej ziemi. W ciepłym lekko zacienionym miejscu sadzonki szybko się ukorzeniają.

Pielęgnacja

Należy uważać podczas podlewania, nie wolno ich spryskać wodą. Roślinę podlewa się umiarkowanie - zawsze w małych dawkach. Ziemia przed kolejnym podlaniem powinna przeschnąć. Wzimę podlewa się tylko wówczas, gdy mięsiste liście zaczynają się marszczyć.

Od połowy czerwca, gdy temperatura na zewnątrz jest już odpowiednio wysoka, można przenieśc roślinę na zewnątrz. powinna ona być umieszczona w miejscu chronionym przed deszczem i silnym wiatrem. Zimą umieszcza się pachyverię umieszcza się w jasnym, chłodniejszym miejscu. Na wiosnę i w jesieni przenosi się ją z powrotem do pokoju.

Roślinę najlepiej przesadzać na wiosnę, do doniczki wypełnionej specjalną ziemią dla kaktusów. na dnie naczynia należy ułożyć grubą warstwę drenażu.
Pachywerii nie przycina się. Regularnie usuwa się zwiędłe liście z rozety.

Gdy Kwiaty Chorują:

Gnicie korzeni i podstawy łodygi - powodem jest zbyt obfite podlewanie. Wówczas można z liści sporządzić sadzonki, resztę rośliny należy zlikwidować.

Mszyce i wciornastki - atakujące pachyverię są trudne do zwalczenia, gdyż zarówno woda jak i środki chemiczne uszkadzają warstwę wosku pokrywającą liście. Należy zastosować insektycydy w formie pałeczek, które wkłada się do ziemi.

Zanim Dokonasz Zakupu

Pachyveria i jej odmiany są często oferowane w sprzedaży. Należy zwrócić uwagę na to, czy liście nie są uszkodzone i czy roślina jest dobrze ukorzeniona. Przeciętny wiek: - Może żyć bardzo długo.
Stopień trudności pielęgnacji: - Pachyveria jest łatwa w uprawie.














    Copyright © poral.net