Mączliki
Aleurodina



Cibora Zmienna
Cyperus Alternifolius

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Przędziorki - Tetranychidae



Opis

Przędziorki to roztocza, zaopatrzone w cztery pary odnóż, oraz sztylecikowaty aparat gębowy. Średni ich rozmiar to 0,15-1.0 mm. Larwy są przeważnie podobne do postaci dorosłej, i tak jak postacie dorosłe żerują na liściach i szczytowych partiach pędów.
Gołym okiem ledwo można dostrzec. Szybko rozprzestrzeniają się po całej roślinie, która nabiera żółtej i żółtoszarej barwy.
Zarówno postacie dorosłe jak i larwy żerują na tych samych partiach roślin. Wysysają soki z liści, które następnie umierają i opadają. Na dolnej części zaatakowanych liści widać delikatną pajęczynkę.

Zwalczanie:

Walczyć z przędziorakmi również możemy srodkami biologicznymi, za pomocą drapierznych roztoczy, albo też za pomocą środków chemicznych. Środki należy zastosować trzy razy z rzędu zawsze w odstępie dziesięciu dni, aby zostały zniszczone nie tylko dorosłe przędziorki, ale i ich larwy.








    Copyright © poral.net