Tarczniki
Diaspididae



Frizea Lśniąca
Vriesea Splendens

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Miechunka Rozdęta - Physalis Alkekengi



Opis

Miechunka to wieloletnia roślina osiągająca wysokość do jednego metra, z pełzającym kłączem. W warunkach naturalnych w Polsce spotykana w Tatrach. Kwiaty białe, niepozorne, same w sobie nie mają wartości dekoracyjnej, ale po przekwitnięciu na ich miejscu powstają czerwone jagody całkowicie otoczone czerwono pomarańczową osłoną - tzw. "workiem". Owoc ten stanowi główną wartość dekoracyjną miechunki.

Ze względu na ozdobne pomarańczowo-czerwone owoce roślina doskonale nadaje się do suchych bukietów. Jeśli chcemy zasuszyć miechunkę należy ściąć ja niezwłocznie po zaczerwienieniu się owoców.

Wymagania

Miechunka rozdęta nie ma specjalnych wymagań, rośnie w każdych warunkach i na każdej glebie, łatwo rozrasta się na dużej powierzchni, dzięki rozłogom które masowo wypuszcza. Ważne aby nie dać jej zbytnio się rozrosnąć, może się stać wówczas trudna do wytępienia.

Rozmnażanie

Najprostszym sposobem rozmnażania jest podział dorosłej roślin lub wysiew nasion. Okres kwitnienia miechunki przypada na miesiące maj i czerwiec ale charakterystyczne owoce pojawią się we wrześniu. Miechunka jest rośliną mrozoodporną.












    Copyright © poral.net