Wełnowce
Pseudococcidae



Hortensja Ogrodowa
Hydrangea Macrophylla

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Śniedek Baldaszkowaty - Ornithogalum Umbellatum



Opis

Gatunek pod ochroną. Śniedek baldaszkowaty - gatunek bylin należący do rodziny hiacyntowatych. Występuje dziko na terenie Europy. W Polsce częsty na południu i zachodzie kraju, nie występuje w części północno-wschodniej.

Śniedek baldaszkowaty, silnie rozrasta się tworząc kobierzec białych kwiatów w kształcie gwiazdek średnicy około 2 cm, zielono paskowanych na zewnątrz, zebranych po 6-20 w baldachogrona na szypułkach 20-30 cm długości.

Kwitnie w maju. Gdy pojawiają się kwiaty, długie odziomkowe liście zaczynają więdnąć i zamierać. Kwiaty otwierają się tylko w dni słoneczne.

Śniedki to rośliny cebulowe od dawna uprawiane w ogrodach. Świetnie nadają się do tworzenia obwódek na rabatach oraz na skalniaki.

Wymagania

Roślina ma bardzo małe wymagania, dobrze się czuje przede wszystkim w miejscach nasłonecznionych, w glebie lekkiej i dobrze przewietrzonej, ale toleruje też inne warunki nasłonecznienia oraz gleby.

Rozmnażanie

Rozmnażanie przez cebulki przybyszowe których tworzy olbrzymie ilości. Cebulki sadzimy na przełomie września - października na głębokość ok. 8-10 centymetrów.














    Copyright © poral.net