Mszyce
Aphidoidea



Portulaka Wielkokwiatowa
Portulaca Grandiflora

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Śnieżnik Lśniący - Chionodoxa Luciliae



Opis

Śnieżnik lśniący jest uroczą rośliną naturalnie rosnącą na terenie Azji mniejszej. Jest jednym z pierwszych kwiatów wyrastających wiosną, często nawet wtedy, kiedy leży jeszcze śnieg. Każda roślinka wytwarza 2-3 łodygi na których znajdują się ładne, żywe kwiatostany z jasnoniebieskimi, gwiaździstymi kwiatami z białym środkiem. Jego liście są dość długie i wąskie. Dorasta do 15 cm wysokości. Tworzą piękne fioletowo-niebieskie dywany. Śnieżniki są często spotykane w ogrodach i bardzo lubiane przez hodowców.

Zapewnia piękny wiosenny wygląd ogrodu. Doskonale nadaje się na ogrody skalne, słoneczne tereny leśne oraz na trawniki. Świetnie prezentują się w zestawach z tulipanami, żonkilami i przebiśniegami.

Wymagania

Śnieżnik najlepiej rośnie na glebie lekkiej, przepuszczalnej, próchnicznej, dostatecznie wilgotnej. Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w lekkim cieniu.

Rozmnażanie

Warto je wtedy usunąć, aby poprawić estetykę ogrodu. Rozmnażamy je przez podział bulw.

Pielęgnacja

Cebulki śnieżnika sadzimy we wrześniu dość blisko siebie rozstawa 5-10 cm na głębokości około 5 cm. Cebule można wykopać jesienią, warto zrobić to co kilka lat, ponieważ gdy rośliny utworzą zwarte kępy, słabiej kwitną. Wykopane cebule należy przechowywać w suchym, ciemnym i dobrze wietrzonym miejscu, w temperaturze 17-20°C.

Liście po przekwitnięci usychają i odpadają. Warto je wtedy usunąć, aby poprawić estetykę ogrodu. Nawóz nie jest konieczny, ale można dostarczyć jej trochę więcej potasu i fosforu podczas sadzenia.
















    Copyright © poral.net