Mszyce
AphidoideaStefanotis Bukietowy
Stephanotis Floribunda

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Rechsteineria - Sinningia LeucotrichaOpis

Rechsteineria pochodzi z Brazylii, barwa jej kwiatów ma taki sam kolor jak ornaty tamtejszych kardynałów. Istnieje także gatunek kwitnący biało, jest on jednak rzadkością.

Roślina ta wytwarza bulwy, w których magazynuje wodę i substancje odżywcze. W zimie w bulwach jest zgromadzone wszystko, czego potrzebuje roślina, aby na wiosnę ponownie zacząć rosnąć. Nowe pędy pojawiają się w czasie, gdy następują cieplejsze i dłuższe dni.

Istnieje 75 różnych gatunków rechsteinerii. Niewiele jest ich dostępnych w kwiaciarni i tylko niektóre można wyhodować samemu. Na pędach o długości 30 cm rosną 3-4 liście. Pąki kwiatowe są szare, a kwiaty jasnoczerwone.

Wymagania

Rechsteineria bardzo lubi intensywnie oświetlone stanowiska. Nie znosi jednak ostrego słońca. Potrzebuje miękkiej wody. Wilgotność powietrza powinna być wysoka, pokrytych włoskami liści nie można jednak spryskiwać. Doniczka z roślina nie może nigdy stać w wodzie.

Rozmnażanie

Istnieje kilka możliwości rozmnażania rechsteinerii. Wiosną można wysiewać nasiona. Gdy w ciągu pierwszego roku roślina wytworzy małą bulwę, należy jej potem w zimie zapewnić spoczynek. Roślinki które nie zdążą wytworzyć bulw mogą przez zimę rosnąć w ciepłym miejscu.

Rechsteinerię można rozmnażać również z sadzonek. Odcina się je z niewielkim fragmentem bulwy. Następnie wsadza się do ziemi sadzonkę i podpiera się ją palikiem, po czym okrywa się torebką plastikową

Pielęgnacja

W lutym wyjmuje się bulwy ze starej ziemi i oczyszcza. Następnie układa się je na wilgotnym torfie i lekko wgniata w podłoże. Gdy pędy osiągną wysokość 5 cm, rośliny przesadza się do zwykłej ziemi kwiatowej. Zwiększa się podlewanie, a w lecie nawozi co 14 dni. Począwszy od sierpna zaprzestaje się nawożenia i ogranicza podlewanie. Od października rośliny powinny być przechowywane w temperaturze 15°C. Podczas pozostałych miesięcy roślina najlepiej rośnie w temperaturze 20-25°C.

Gdy Kwiaty Chorują:

Rechsteineria jest dość odporna, jeśli ma zapewnioną odpowiednio wysoką wilgotność powietrza.

Przędziorki - deformują liście rośliny. W krótkim czasie Nasiona można dostać pod koniec zimy, a kwitnące rośliny są wczesną wiosną. Jest to poszukiwana, ale trudno dostępna na rynku roślina.

Przeciętny wiek: - Hodowana w domu może żyć bardzo długo.

Stopień trudności pielęgnacji: - Uprawa nie jest specjalnie trudna.


    Copyright © poral.net