Krocionóg Krwawoplamy
Blaniulus GuttulatusFalenopsis - Storczyk
Phalaenopsis

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Uniola - Uniola LatifoliaOpis

Uniola latifolia jest wieloletnią trawą, nadającą się do cięcia. Na odpowiednim, niezbyt słonecznym stanowisku dorasta nawet do jednego metra wysokości. Pochodzi z północnej i centralnej Ameryki, gdzie występuje przede wszystkim na Florydzie, w Teksasie, Alabamie oraz kilku innych stanach na południu. Łacińska nazwa "latifolia" w tłumaczeniu na język polski znaczy szerokolistna. Jej liście mogą mieć nawet 2,5 cm szerokości. Trawa ta tworzy bardzo dekoracyjne kłosy. Uniola, tak jak inne trawy, nie tworzy "prawdziwych" kwiatów. Jej niepozorne kwiatuszki wydzielają niezbyt intensywną woń.

Wymagania

Jest to roślina niewymagająca, którą bardzo rzadko atakują szkodniki. Uniola najlepiej prezentuje się na łące pełnej kwiatów. Bardzo ładnie wygląda również w specjalnym ogródku z różnymi gatunkami traw.

Rozmnażanie

Uniolę najlepiej kupić w sklepach ogrodniczych, gdyż uprawa z nasion jest bardzo żmudna i nie zawsze kończy się sukcesem. Nie należy kupować zbyt młodych rośliń, najlepsze są dwuletnie. Sadzi się ja w ogrodzie.

Wysiew.
Kwiecień-Maj
Nasiona wysiewa się w pokoju do wielkich misek. Młode roślinki przesadza się do małych doniczek, wypełnionych mieszanką ziemi i piasku.

Czerwiec-Lipiec
W okresie tym rośliny przesadza się na zewnątrz, najlepiej w dniu, gdy niebo jest zachmurzone. Najlepsze jest stanowisko chronione przed wiatrem, który mógłby złamać źdźbła.

Wrzesień-Październik
Przed nadejściem zimy można trawę przyciąć.

Listopad-Luty
Młode rośliny przykrywa się gałęźmi drzew iglastych, aby je chronić przed mrozem.

Kwiecień-Maj
W następnym roku rośliny przesadza się w inne miejsce.

Czerwiec-Sierpień
Latem roślinę należy obficie podlewać. Ziwmia nie powinna całkowicie wyschnąć.

Wrzesień-Październik
Młode rośliny kwitną poraz pierwszy. Kłosy odcina się, związuje i wiesza w suchym, przewiewnym miejscu.

Pielęgnacja

Uniola jest rośliną, której uprawa możliwa jest tylko na zewnątrz. Rośnie w normalnej temperaturze. Najlepiej rozwija się w miejscu chronionym przed wiatrem, idealny jest półcień.

W okresie wzrostu ziemia nie powinna nigdy całkowicie wyschnąć. Trawę należy więc regularnie podlewać i raz na tydzień zasilać gnojowicą.

Do uprawy unioli wystarczy zwykła ziemia ogrodnicza. Roślinę przesadza się jedynie, jeśli się zabardzo rozrośnie.

Unioli nie przycina się. Odcina się jedynie całą trawę.

Gdy Kwiaty Chorują:

Na odpowiednim stanowisku i spełnieniu podstawowych wymagań uniola nie choruje i nie atakują jej żadne szkodniki.

Zanim Dokonasz Zakupu

Uniola to wieloletnia trawa. Wyrasta co roku.

Przeciętny wiek: - Roślina wieloletnia.

Stopień trudności pielęgnacji: - Trawy uprawia się bardzo łatwo, są niewymagające co do pielęgnacji. Silny wiatr może połama źdźbła.

Sezon: - Sezon właściwy to okres kwitnienia, czyli wrzesień-październik. Jednak to nie wtedy roślina ta wygląda dekoracyjnie.


    Copyright © poral.net