Skoczogonki
CollembolaTulipan Pulchella
Tulipa Pulchella

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Soleiloria - Soleirolia SoleiroliiOpis

Soleirolia jest stosunkowo skromną, małą rośliną,która w krótkim czasie przekształci się w piękną, gęstą kulę pęłną drobnych, soczystych listków. Jej wygląd przypomina trochę główkę cherubinka.
Małe zielone listki mają kształt sercowaty, nerkowaty lub okrągły. Ich wielkość nie przekracza 5-7 mm i rosną na krótkich, delikatnych, szklistych łodygach. Jeżeli łodygi mają kontakt z wilgotnym podłożem, bardzo szybko wytwarzają korzenie.

Wymagania

Roślina lubi mieć wilgotne podłoże. Jest wrażliwa na przesuszenie gdyż ma duże zapotrzebowanie na wodę. Cień lub półcień. Znosi jasne, rozproszone światło, ale silne słońce może ją spalić. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej, nadaje się do chłodniejszych pomieszczeń. Jest mrozoodporna - odbija z korzeni.

Rozmnażanie

Duże rośliny dzielimy na mniejsze części i sadzimy do osobnych pojemników. Wyjątkowo łatwa roślina do rozmnażania, wystarczy oderwać kawałek wybranego "trawnika" i położyć na wilgotnej ziemi, powinna szybko sama się ukorzenić, jeśli nie - należy czekać.

Pielęgnacja

Roślina lubi mieć wilgotne podłoże. Jest wrażliwa na przesuszenie gdyż ma duże zapotrzebowanie na wodę. Nie nawozimy jej zbytnio, chyba, że zależy nam na tym, by się szybko rozrosła. Jest to roślina łatwa w uprawie. Gdy w terrarium jest dużo światła, musimy zapewnić dużo wilgoci np. poprzez spryskiwanie. Należy uważać na przelanie rośliny. Przy mniejszej ilości światła wzrost się nieco zahamuje (jednak znacząco nie opóźni). Wysoka temperatura i wilgoć to podstawa szybkiego wzrostu. Należy nawozić od marca do sierpnia, warto zaopatrzyć się w pałeczki nawozowe, które stopniowo dozują odpowiednią dawkę nawozu - dzięki temu nie przenawozimy rośliny.

Gdy Kwiaty Chorują:

Długie pędy, które mają mało liści - roślina umieszczona jest w ciemnym miejscu lub jest nadmiernie nawożona. Należy zapewnić roślinie jasne miejsce i ograniczyć nawożenie.

Zanim Dokonasz Zakupu

Należy zwrócić uwagę, czy bryła korzeniowa mocno przylega do ścian doniczki. Jeśli przesadzono roślinę w krótkim czasie przed sprzedażą, system korzeniowy nie jest dostatecznie rozwinięty i nie może przyjąć potrzebnej ilości wody.

Przeciętny wiek: - Może żyć bardzo długo.

Stopień trudności pielęgnacji: - Roślina mało wymagająca pod warunkiem, że będzie podlewana często i do podstawki.


    Copyright © poral.net