Mszyce
AphidoideaPysznogłówka Ogrodowa
Monarda Hybrida

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Bawełna - GossypiumOpis

Bawełna jest to rodzaj roślin z rodziny ślazowatych, obejmujący od 40 do 70 gatunków (w zależności od podziału taksonomicznego). W stanie dzikim występują na słabo nawodnionych obszarach wszystkich kontynentów, poza Australią i Antarktydą.

Roślina wieloletnia, wys. 50-80 cm o liściach klapowanych do uprawy w pomieszczeniach, na tarasach i w zimowych ogrodach. Latem i jesienią na roślinach pojawiają się duże kremowo-żółte lub różowe dzwonkowate kwiaty. Po przekwitnieniu, wartość dekoracyjną nadają roślinom białe, pomponowate, wełniaste owocostany. Cięte pędy z owocostanami nadają się do suchych kompozycji.

Wymagania

Roślina potrzebuje stale jasnego stanowiska, nie toleruje natomiast piekących promieni słonecznych. Latem lubi wyższe temperatury od 18-24°C, w zimie temperatura nie powinna spaść poniżej 15°C. Bawełna wymaga regularnego i obfitego podlewania.

Rozmnażanie

Nasiona wysiewać w marcu-kwietniu po 2-3 do doniczek o średnicy 6-8 cm lub na palety. W temp. powyżej 20oC, wschody następują po 7-14 dniach. Siewki w fazie 4-5 liści uszczknąć, aby wywołać krzewienie.

Pielęgnacja

W okresie kwitnienia bawełna wymaga regularnego podlewania. Ziemia może jedna pomiędzy podlewaniami trochę przeschnąć, gdyż nie znosi zalania korzeni. Raz na tydzień do wody daje się płynnego nawozu. Poza okresem kwitnienia roślinę podlewa się skąpiej.

Bawełna rozwija się najlepiej w porowatej, bogatej w składniki pokarmowe ziemi z dobrym drenażem. przesadza się jedynie rośliny wieloletnie, raz na 2-3 lata. Rośliny nie przycina się.

Gdy Kwiaty Chorują:

Kwiaty opadają - jest to skutek niskich temperatur lub zbyt obfiitego podlewania. Roślinę należy przenieść w cieplejsze miejsce, albo ograniczyć podlewanie.

Mszyce - usówamy za pomocą wacika nasączonego denaturatem.

Zanim Dokonasz Zakupu

Młodych okazów bawełny nie da się kupić. Roślinę można wyhodować samemu z nasion, które można nabyć w dobrze zaopatrzonych sklepach.

Przeciętny wiek: - Może żyć bardzo długo. Jednak u nas sprzedawane są nasiona roślin jednorocznych.
Stopień trudności pielęgnacji: - Wymaga regularnego i obfitego podlewania.
    Copyright © poral.net