Czerwce
CoccoideaTrzykrotka Andersona
Tradescantia Andersoniana

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Rdestówka Auberta - Fallopia AubertiiOpis

Rdestówka Auberta to pnącze z rodziny rdestowatych. Pochodzi z zachodnich Chin i Tybetu. Dorasta do wysokości 10 m, wspina się wokół podpór. Rozrasta się na szerokość 5-8 m. Jest najsilniej rosnącym pnączem, roczne przyrosty pędów mogą dochodzić do 6 m długości. Liście nieduże, oszczepowate, zielone, opadają jesienią po silniejszych przymrozkach. Młode pędy są czerwone, a liście są zielone aż do mrozów, przemarznięte opadają.

Kwitnie od sierpnia do października. Kwiaty drobne, białe ale bardzo liczne.

Stosowany do obsadzania budynków i wysokich ogrodzeń, ale nadaje się również do sadzenia przy altanach, pergolach i różnych podporach o mocnej konstrukcji.

Nadaje się szczególnie jako roślina osłonowa chroniąca przed hałasem w aglomeracjach miejskich i przy drogach. Roślinę tę można także uprawiać w dużych donicach i skrzyniach na tarasach i balkonach.

Wymagania

Nie ma dużych wymagań co do gleby. Toleruje gleby ubogie oraz suszę, ale na żyznych i umiarkowanie wilgotnych glebach znacznie szybciej rośnie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, może rosnąć w półcieniu, ale wtedy słabiej kwitnie. Wrażliwy na niskie temperatury i w mroźniejsze zimy może przemarzać, lecz na wiosnę szybko odrasta. Bardzo szybko zarasta podpory, jest nawet nadmiernie ekspansywny. Można go swobodnie przycinać jak tylko nadmiernie się rozrośnie i zacznie zagłuszać inne rośliny.
    Copyright © poral.net