Przędziorki
TetranychidaeMozga Kanaryjska
Phalaris Canariensis

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Hiacynt Wodny - Eichhornia CrassipesOpis

Eichhornia jest dosyć bujną rośliną wodną, pochodzącą z tropikalnych obszarów Ameryki Południowej. W roku 1902 przybyła do Indii, w 1950 roku do Afryki. Przywozili ją ludzie zafascynowani jej pięknem. Także i w naszym kraju jest dostępna i można ją kupić w sklepach ogrodniczych z roślinami wodnymi.

Liście wyrastają w rozetach. U podstawy sformowane są w kształcie grubych pęcherzy. Cała roślina nie osiąga więcej niż 20-30 cm wysokości, łącznie z kwiatostanem.

Podczas całego lata, niebieskofioletowe kwiaty, osadzone w kłosach. W czasie bezwietrznej pogody można poczuć ich słodkawy zapach.

Wymagania

W połowie czerwca, gdy temperatura wody wynosi więcej niż 18°C, rozpoczyna się wzrost roślin. Niższej temperatury eichhornia nie lubi. Warto pamiętać o tym, że im zbiornik wody jest płytszy, tym szybciej nagrzewa sie w nim woda. Eichhornia nie jest mrozoodporna. Jeżeli temperatura spadnie do 15°C, należy wyjąć ją z wody i przenieść do domu. Tam może rosnąć w akwarium, które powinno stać w jasnym i nie za chłodnym miejscu.

Rozmnażanie

Roślina ta rozmnaża się wyjątkowo szybko, i rozprzestrzenia się niczym dżuma. Jej bujne rozrastanie się w rzekach oraz jeziorach powoduje , iż żegluga po nich praktycznie zamiera. Rozmnażając się wegetatywnie, eichhorniapodwaja ilość osobnoków mniej więcej co 14 dni.Kto zacznie od 10 roślin, za pół roku może już mieć pół miliona egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że rośliny te często uważane są za prawdziwą plagę i zwalczane są za pomocą środków chemicznych. Nie jest to jednak metoda bezpieczna, ponieważ może ona zagrozić równowadze biologicznej w wodzie.

Pielęgnacja

Eichhornię należy umieścić w nasłonecznionym niezbyt głębokim zbiorniku.

Roślin wodnych oczywiście nie trzeba podlewać. Również nawożenie jej nie jest aktualne, ponieważ sama czerpie ona pokarm naturalnie znajdujący się w wodzie.

Eichhoria nie potrzebuje ziemi. Pływa na powierzchni wody. Rośliny nie przycinamy, gdy oczko zarośnie można część roślin pousuwać.

Gdy Kwiaty Chorują:

Eichhornie są silnymi roślinami, które rzadko chorują i nie są atakowane przez szkodniki. Największym kłopotem jest prawidłowe przezimowanie. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka, a ziemia zbyt wilgotna może pojawić się szara pleśń . wtedy należy przywrócić równowagę między wilgotnością, a temperaturą powietrza przy poważniejszym ataku szarej pleśni należy zastosować środek grzybobójczy.

Zanim Dokonasz Zakupu

Przeciętny wiek: - Może żyć bardzo długo, pod warunkiem prawidłowego przezimowania.
Stopień trudności pielęgnacji: - Bardzo łatwy.
Sezon: - Lato jest sezonem głównym jeżeli uprawiana jest na zewnątrz, w innym przypadku przez cały rok.


    Copyright © poral.net