Tarczniki
DiaspididaePiwonia Chińska
Paeonia Lactiflora

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Kleome Ciernista - Cleome SpinosaOpis

Kleome ciernista jest bujnie rosnącą rośliną jednoroczną z rodziny kaparowatych Capparaceae. Pochodzi z Ameryki, dorasta do 150 cm wysokości. Roślina pokryta jest włoskami, jej pędy są silnie rozgałęzione i obficie ulistnione, a kwiaty pachnące, zebrane w luźne grona.

Kleome kwitnie długo - od lipca do jesieni. Jej oryginalne pachnące kwiaty są zebrane na wierzchołkach pędów w luźne grona, pędy kwiatostanowe mają od 80 do 120 cm wysokości. Kwiaty mogą być białe, różowe, fioletowe w różnych odcieniach.

Wymagania

Roślina ta dobrze rośnie na glebach żyznych, niezbyt wilgotnych oraz na stanowiskach ciepłych i słonecznych.

Rozmnażanie

Kleome rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu w szklarni, inspekcie lub w mieszkaniu, do doniczek wypełnionych ziemią piaszczystą. Nasiona należy tylko przycisnąć, nie przykrywać ziemią i aż do wschodów utrzymywać równomierną wilgotność. Po 3-4 tygodniach nasiona powinny skiełkować. Następnie siewki przesadza się pojedynczo do doniczek i ustawia w chłodnym i jasnym pomieszczeniu. Na miejsce stałe sadzić można dopiero w drugiej połowie maja w odstępach co 50 cm. Można również wysiewać wprost do gruntu do końca kwietnia.

Pielęgnacja

Konieczne jest regularne nawożenie, natomiast podlewać należy mało. Polecana jest przede wszystkim do sadzenia w grupach, ale można ją także uprawiać na kwiat cięty.
    Copyright © poral.net