Krocionóg Krwawoplamy
Blaniulus GuttulatusTulipan Pulchella Persian Pearl
Tulipa Pulchella Persian Pearl

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Aster Nowoangielski - Marcinki - Aster novae-angliaeOpis

Aster Nowoangielski to bylina pochodząca z Ameryki Północnej. Jej pędy o wysokości 130-180 cm, są proste i sztywne, u dołu zdrewniałe, a liście gęsto osadzone na pędach, szarawe i szorstkie. Kwitnie od września do listopada. Kwiatostany mają barwę od różowej, przez karminową, po fioletową i niebieskawą, są osadzone w górnej części rozgałęziających się pędów tworząc zwarte, baldachokształtne wiechy. Zamykają się podczas deszczu, wieczorem i po ścięciu.

Marcinki należą do jednych z najbardziej cenionych bylin. W ogrodach można je sadzić na rabatach, zakładać z nich grupy ogrodowe, nadają się także na ogródki skalne. Odznaczają się dużą żywotnością i trwałością.

Wymagania

Nie są wybredne odnośnie warunków glebowych, jednak preferują glebę żyznej, przepuszczalnej, a źle rosną tylko na glebach zbyt suchych, podmokłych. Lubią też słoneczne stanowisko, źle rosną w miejscach silnie zacienionych.

Rozmnażanie

Astry te rozmnaża się przez podział roślin wiosną lub jesienią albo wiosną z półzdrewniałych sadzonek.

Pielęgnacja

Wybierając miejsce należy wziąć pod uwagę wysokość roślin. Sadzi się je co 50-60 cm. Podczas wegetacji astry należy podlewać i nie dopuścić do zachwaszczenia. Nie wymagają częstego przesadzania, mogą rosnąć w jednym miejscu wiele lat. Nie wymagają okrycia na zimę.


    Copyright © poral.net