Czerwce
CoccoideaNemezja Powabna
Nemesia Strumosa

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Wyżlin Większy - Lwia Paszcza - Antirrhinum MajusOpis

Wyżlin większy, zwany lwią paszczą, jest rośliną jednoroczną, pochodzącą z Europy Południowej i Afryki Północnej. Ma wzniesione pędy długości od 20 cm do 80 cm i lancetowate, całobrzegie liście. Kwiaty mają charakterystyczną budowę: korona jest zrośnięta do połowy długości, potem dzieli się na dwie wargi - górna szeroką, wyraźnie dwuczęściową, a dolną rozdętą i wzniesiona. Pojedyncze kwiaty są zebrane w gęste grona na szczycie łodygi. Kwiaty mają różne barwy - od białej, przez rozmaite odcienie żółtej, pomarańczowej, łososiowej, różowej i czerwonej, aż do bordowej, niekiedy są dwubarwne albo wielobarwne.

Lwia paszcza kwitnie w lipcu i sierpniu. Jej zastosowanie zależy od wysokości roślin. Odmiany niskie nadają się np. na kwietniki dywanowe, obwódki, do skrzynek balkonowych i pojemników. Odmiany o średniej wysokości można wysadzić na rabaty, natomiast odmiany wysokie najlepiej nadają się na kwiat cięty.

Wymagania

Wymaga gleby żyznej, próchnicznej, wilgotnej. Stanowisko powinno być słoneczne.

Rozmnażanie

Rozmnaża się ją przez nasiona wysiewane do skrzynek od lutego do początku kwietnia i przetrzymuje w ciepłym pomieszczeniu.

Pielęgnacja

Siewki rosną powoli. Aby rośliny były duże i silne, siewki należy je przepikować np. do doniczek torfowych. Rośliny można wysadzać na miejsce stałe na początku lub w połowie maja. W zależności od wysokości roślin stosujemy rozstawę 15-20 x 30 cm.


    Copyright © poral.net