Krocionóg Krwawoplamy
Blaniulus GuttulatusCyklamen Perski
Cyklamen Persicum

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Zawilec Gajowy - Anemone NemorosaOpis

awilec gajowy jest byliną należącą do rodziny jaskrowatych. Występuje w Europie z wyjątkiem południowych i północnych krańców, w Azji wschodniej i północnej po Japonię i Kamczatkę oraz w Ameryce Północnej od Kalifornii po Alaskę. Na półkuli północnej występuje aż 120 gatunków zawilców. W Polsce spotykany jest powszechnie na niżu w lasach liściastych, oraz w niższych partiach górskich. Spotkać go można także często w zaroślach i na łąkach. Kwitnie od marca do maja. Podczas deszczu, kwiaty zamykają się i zwisają.

Uprawiane jako rośliny ozdobne, w przydomowych ogrodach, na rabatach. Zawilce znalazły zastosowanie również jako kwiaty cięte.

Wymagania

Lubi gleby lekko kwaśne, świeże, żyzne i wilgotne. Rośnie w miejscach cienistych. Jest mrozoodporny.

Pielęgnacja

Ze względu na szybkie zasychanie części nadziemnej po kwitnieniu, sadzić tylko wśród innych roślin na przykład funkii. Sadzimy w założeniach naturalistycznych w dużych grupach po 10-20 razem. Liczba roślin na 1 metr kwadratowy-15.
    Copyright © poral.net